Българският национален отбор се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство

...

България подчини Италия на мини футбол и е на 1/4-финал на Европейското

Българският народен тим се класира за четвъртфиналите на Европейското състезание по минифутбол в Кошице, откакто надигра с 2:1 състава на Италия. Срещата мина през същинска драма, откакто българите стигнаха до триумфа с надвит гол в последната минута.

Любомир Генчев - синът на една от легендите на българския футбол Бончо Генчев, се трансформира в воин за " лъвовете ", разписвайки се безусловно с последния удар в мача. Иначе Ангел Рахов откри в 27-ата минута и въпреки българският отбор да контролираше мача, позволи равнене. Юри Баколи беше прецизен за " Скуадра Адзура ". Въпреки това, финалният напън на българската групировка си сподели думата. Спас Милушев стреля, само че вратарят на италианците мазета неговия изстрел. При добавката на Генчев обаче нямаше какво да направи.

Утре е мачът ни от четвъртфиналите, а противник е Франция, спечелил суперизненадващо с 1:0 над Украйна.
Източник: fakti.bg