Българският национален отбор по волейбол за мъже допусна загуба от

...

България изпусна два мачбола и отстъпи на Австралия в петгеймова битка в Арена Армеец

Българският народен тим по волейбол за мъже позволи загуба от Австралия с 2:3 гейма (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 15:17) във втория си дуел от Лигата на нациите в столичната зала " Арена Армеец ".

" Лъвовете " поведоха в първия гейм с 3:1 точки след хубава офанзива на Парапунов. С две следващи сполучливи блокади на Николай Колев и Алекс Николов стигнахме до 8:3. При техническото спиране водихме към този момент с 12:7. Мартин Атанасов направи ас за 15:8. Съперникът съумя да понижи до 16:13. Австралия даже съумя да изравни при 17:17. Блокада на Гоцев и офанзива на Атанасов дадоха задатък на българския тим с 22:20. Геймът приключи с офанзива на Николов за 25:21.

Австралия се съвзе при започване на втората част, като поведе с 5:2, а по-късно и с 9:3. " Кенгурутата " дръпнаха с цели 10 точки при 16:6, а по-късно стигна и до 22:10. Сервис на Добромир Димитров в навън донесе триумфа за Австралия с безапелационното 25:13, с което резултатът в геймовете бе подравнен.

В третата част " трикольорите " дръпнаха с 6:4 точки задатък. С офанзиви на разпределителя Сеганов и Алекс Николов отборът ни стигна и до 9:7. След това двата тима си разменяха точка за точка, само че Австралия въпреки всичко поведе с 19:16 при сполучлив пайп на Лоренцо Поуп. С ас на Стейпълс стана 24:21, а геймът приключи още веднъж за гостите с 25:22 след несполучлив сервис на Гоцев.

Австралия поведе и в четвъртата част с 5:2, само че треньорът ни Николай Желязков взе тайм навън, с което обърна играта и България поведе с 9:8. Последва замяна на точки и няколко изравнявания. При 20:20 на терена се появи Добромир Димитров, който се отличи с няколко положителни сервиса и България дръпна с 24:20, а по-късно затвори гейма с още една точка.

Тайбрекът още веднъж бе извънредно оспорван, като двата тима се дебнеха от самото начало. България имаше втори мачбол при 15:14, само че в последна сметка загуби последните три точки и мача.

България има една победа и пет провали досега, заемайки 53-то място във краткотрайното класиране с 6 точки. Австралия е след нас в класирането. Утре " трикольорите " ще се изправят против отбора на Съединени американски щати в " Арена Армеец ".