Българският национален отбор по футбол изпусна в 96-ата минута първата

...

България изпусна победата срещу Сърбия в 96-та минута

Българският народен тим по футбол изпусна в 96-ата минута първата си победа в квалификациите за Евро 2024.

„ Лъвовете “ играха мощно, само че не можаха да завоюват против водача в нашата група Сърбия, тъй като позволиха гол в последните секунди на добавеното време и срещата завърши при тъждество 1:1.

В Разград трикольорите изиграха най-силния си мач в сегашния квалификационен цикъл и капитанът Кирил Десподов откри малко след почивката, само че в самия край резервата Дарко Лазович съумя да изравни.

Така гостите изгубиха първи точки и водачеството в групата, защото са със 7 точки от 3 мача, до момента в който Унгария има същия актив, само че е с по-добра голова разлика.

Ние от своя страна останахме с едвам 2 пункта от 4 дуела на 4-ата позиция.

Сръбският селекционер на „ лъвовете “ Младен Кръстаич направи цели 5 промени в стартовия състав по отношение на оня, фиксирал 1:1 в Литва.

Вместо Алекс Петков, Патрик-Габриел Галчев, Станислав Шопов, Мартин Минчев и Спас Делев той пусна като титуляри Виктор Попов от Черно море, Петко Христов, Андриан Краев, Никола Илиев и Георги Русев.

Срещата стартира равностойно, само че гостите бяха покрай гол още след първия си ъглов удар.

В петата минута Никола Миленкович засече с глава центриране, но топката профуча около гредата на защитаваната от Иван Дюлгеров врата.

В 7-ата минута Живкович проби отляво след дълъг диагонален пас, след което центрира към дребното наказателно поле. След интервенция на Вальо Антов обаче топката спря в ръцете на Дюлгеров.

България отговори в ответната офанзива. Капитанът Кирил Десподов получи в пеналта и финтира противник, само че реши да подава, вместо да стреля, а не съумя да подаде тъкмо към съотборник.

Последваха спокойни минути, в които гостите стигнаха до 2 ъглови удара, само че нашата отбрана се оправи на равнище.

В 26-ата пък Кирил Десподов за малко не се озова самичък против вратаря, защото в последния момент бе изпреварен от стража Ваня Милинкович-Савич, който улови пред погледа му на границата на наказателното поле.

Секунди по-късно имаше и безредие в него, след кръстосан пас и 2 следващи центрирания на България, само че до заплаха не се стигна.

В 30-ата минута Ивайло Чочев насочи изстрел, но над задачата, а малко по-късно България стигна до първата чиста голова опция в мача.

Десподов изведе отлично в кулоар Георги Русев самичък против вратаря, само че нападателят на ЦСКА 1948 стреля около гредата от отлична позиция.

Последваха 2 благоприятни условия за Сърбия, само че при всяка от тях беше маркирана засада, а в 43-ата минута удар от отдалеченост на Лукич бе избавен от Георгиев.

Така почивката пристигна при тъждество 0:0.

Второто полувреме стартира отлично за България, тъй като единствено 3 минути след паузата резултатът бе открит.

В 48-ата минута дебютиралият в европейски квалификации с екипа на представителния отбор Виктор Попов центрира към Чочев.

Халфът на ЦСКА 1948 доста хитро върна към Десподов, който от придвижване насочи в мрежата на Сърбия – 1:0.

Гостите реагираха като ужилени и се настаниха в нашата половина незабавно след попадението.

България обаче не се огъна и използваше всеки късмет за контраофанзива. След една такава Десподов стреля мощно, само че много неопределено, до момента в който след статично състояние в 60-ата минута се разминахме на косъм с второ попадение след удар с глава на Чочев.

Още по-близо бяхме в 69-ата минута, когато резервата Филип Кръстев насочи страховит шут към далечния ъгъл, само че топката срещна напречната греда.

Последваха още няколко промени в нашия състав, една от които насилствена, защото Виктор Попов се контузи.

Защитникът Симеон Петров пък направи своя дебют за представителния отбор.

В 88-ата минута тъкмо бранителят на ЦСКА 1948 засече с глава центриране от статично състояние, само че топката попадна право в ръцете на сръбския вратар.

Не след дълго нашият пазач имаше шанс, защото Илия Груев блокира удар, ориентиран в мрежата единствено секунди преди края на постоянното време.

Още в първата минута на добавеното пък Георгиев направи основно избавяне, с цел да резервира мрежата си суха.

В последната 96-ата минута обаче резервата на гостите Дарко Лазович съумя да изравни с мощен шут по диагонала и по този начин да донесе точката на Сърбия.

БЪЛГАРИЯ – СЪРБИЯ 1:1
1:0 Кирил Десподов (48)
1:1 Дарко Лазович (90+6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: 12. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 23. Валентин Антов, 15. Петко Христов, 4. Илия Груев, 22. Марин Петков, 16. Никола Илиев, 8. Андриан Краев, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 11. Кирил Десподов (к);

Резерви: 1. Даниел Наумов, 21. Пламен Андреев, 2. Патрик-Габриел Галчев, 3. Симеон Петров, 5. Алекс Петков, 7. Станислав Шопов, 9. Спас Делев, 13. Йоан Стоянов, 14. Илиян Стефанов, 17. Християн Петров, 19. Мартин Минчев, 20. Филип Кръстев;

Селекционер: Младен Кръстаич;

СЪРБИЯ: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 8. Немяна Гудел, 2. Страхиня Павлович, 14. Андриа Живкович, 7. Саша Лукич, 6. Неманя Максимович, 11. Филип Костич, 10. Душан Тадич (к), 20. Сергей Милинкович-Савич, 9. Деян Йовелич;

Резерви: 1. Предраг Райкович, 12. Дорде Петрович, 3. Филип Младенович, 5. Срджан Бабич, 13. Лазар Самарджич, 15. Страхиня Еракович, 16. Марко Груич, 17. Иван Илич, 18. Джордже Йованович, 19. Урош Рашич, 21. Филип Джуришич, 22. Дарко Лазович;