Българският национален отбор по футбол изненада европейския шампион Италия и

...

България взе точка от Италия в световна квалификация по футбол

Българският народен тим по футбол изненада европейския първенец Италия и съумя да измъкне точка в квалификациите за международното състезание и то на непознат терен. Срещата приключи 1:1 във Флоренция.

Това беше първи дуел за Италия откакто Скуадрата завоюва Евро 2020на 11 юли и всички чакаха лесна победа.

Още в първите минути домакините притиснаха българите в наказателното поле и в 16 минута Италия поведе с 1:0. Федерико Киеза и Чиро Имобиле направиха двойно подаване, което петима български футболисти изгледаха отблизои с прекрасен удар отвън наказателното поле, Киеза трансформира комбинацията в гол.

След него обстановката не се промени изключително. Италианците продължиха да натискат, само че не бързаха изключително, а офанзивите им бяха постепенни, с доста подавания и дебнене на точния моментза пробив на българската отбрана.

И както мачът си вървеше умерено, изненадващо с първата си смислена и рискова офанзива в срещата България съумя да изравни.
Източник: mediapool.bg