Българският нападател Милчо Ангелов вкара два гола за румънския ФК

...

Милчо Ангелов с два гола за Брашов за Купата на Румъния

Българският нападател Милчо Ангелов вкара два гола за румънския ФК Брашов в среща от шампионата за Купата на Румъния. Брашов се наложи с 5:0 като посетител над четвъртодивизионния Търгу Секуеск и продължава към 4-ия кръг на конкуренцията.

Ангелов, който изведе тима на ФК Брашов с капитанската лента, направи 2:0 в 39-та минута с удар от към 12 метра, след доста добър пас на молдовеца Кириленко. В 51-ата минута някогашният нападател на ЦСКА, Славия, Литекс и Черноморец (Бургас) дефинитивно отхвърли аматьорския противник в мача, покачвайки на 3:0 с удар в глава. До края на дуела отборът на Брашов добави още два гола посредством Жоао Аморим и Ади Чико-Роса.

В неделя в среща от шампионата на Румънската Лига 2 ФК Брашов има мъчно посещение на амбициозния някогашен първенец на страната Оцелул (Галац), където 27-годишният български нападател ще има други благоприятни условия да вкарва голове