Българският нападател Божидар Краев се разписа при победата с 3:1

...

Божидар Краев с гол и пропусната дузпа в Нова Зеландия

Българският нападател Божидар Краев се разписа при успеха с 3:1 на новозеландския Уелингтън, който играе в шампионата на Австралия. В мача против Аделаида Юнайтед от VIII кръг Краев означи за 2:1 в 37-ата минута след подаване на Калън Елиът.
Оскар Завада откри за домакините още във 2-ата минута, само че 10 минути по-късно Крейг Гудуин изравни. Ян Сасе (61) оформи триумфа на домакините.
Божидар Краев можеше да вкара за 4:1 в 78-ата минута, само че пропусна при осъществяването на дузпа. Българинът към този момент има пет попадения от началото на сезона. Гостите останаха с човек по-малко в 51-ата минута след втори жълт картон на Бенджамин Халоран.
Уелингтън заема четвърто място във краткотрайното класиране с 10 т. Лидер в австралийския шампионат е Мелбърн Сити с 16 т.
Източник: duma.bg