Българският нападател Андрей Гълъбинов избухна с хеттрик за Специя при

...

Гълъбинов избухна с хеттрик в Италия

Българският нападател Андрей Гълъбинов избухна с хеттрик за Специя при успеха с 3:1 като посетител над Киево на стадон " Маркантонио Бентегоди " във Верона в дуел от 30-иу кръг на Серия Б. С триумфа Специя събра 50 точки и е единствено на една от втората позиция, която дава право на директна промоция в елита. В момента втори е Кротоне, а водач с огромен задатък е Беневенто.

Първото полувреме приключи без голове, само че след почивката първи до попадение стигнаха домакините посредством Джакопо Сегре в 60-ата минута. Само в границите на четвърт час някогашният национал донесе цялостен поврат за Специя. Първо в 72-ата минута Гълъбинов изравни след подаване на Бартоломей. Четири по-късно от дузпа той донесе пълвия поврат, а в 87-ата оформи крайното 3:1.