Българският младежки национал Петко Христов вкара първото си попадение в

...

Първи гол за Петко Христов при мъжете в Италия

Българският юношески национал Петко Христов вкара първото си попадение в формален мач при мъжете в Италия, откакто откри резултата за Тернана против Римини. Голът е и първи за него с екипа на “зелено-червените”. Софиянецът играе в тима от Серия “С” като преотстъпен от Фиорентина, а Тернана се наложи с 3:0 над Римини в отсрочен мач и се изкачи на 5-о място с 23 точки.

Тернана е воден от опитния треньор Луиджи ди Канио и се бори за влизане в Серия “В”, като в този момент изостава на три точки от водача Порденоне и има мач по-малко.

Христов се разписа с глава в 6-ата минута, засичайки центриране отляво от фал на Федерико Фурлан.

#TernanaRimini 3-0: il tabellino della sfida dello #Liberati

https://t.co/pKrXUgDaKE #Ternana #Fere #SerieC @TernanaOfficial Vs @acrimini1912 pic.twitter.com/yU8kvEcMDD
— Ternana Official (@TernanaOfficial) December 4, 2018
И след гола на българския гений домакините тотално преобладаваха, пропуснаха и дузпа. само че стигнаха до безапелационната победа през втората част, когато се разписаха Марко Фредиани в 62-ата минута и Франческо Никастро в 82-ата.

Петко Христов изигра доста мощен мач и в отбрана, като няколко пъти изпревари нападателите на съперника и взе рискови високи центрирания.