Българският капитан на волейболния Итас Трентино Матей Казийски бе най-резултатен

...

Матей Казийски над всички при успех на Тренто

Българският капитан на волейболния Итас Трентино Матей Казийски бе най-резултатен при триумфа на отбора си над Алианц Милано с 3:2 (22:25, 24:26, 25:23, 26:24, 15:8). Казийски означи 21 точки за Тренто, с което стана най-резултатен, както и направи 5 от общо 6-е аса на тима си. Тренто губеше мача с 0:2, а в четвъртия гейм домакините от Милано имаха три мачбола, като водеха в резултата с 24:21.
 Хебър изкушава Матей Казийски със заплата, каквато не получава даже в Италия

" Тигрите " не се шегуват

Тимът на българина обаче направи пет следващи точки, с помощта на сервисите на Алесандро Микиелето и офанзивите на Казийски и Даниеле Лавия. В тайбрека Тренто водеше единствено с точка при 8:7, само че Казийски направи серия от сервис и тимът завоюва с 15:8. Най-резултатен в целия мач бе французинът Жан Петри от Алианц Милано с 23 точки. Тренто е на трето място в класирането, само че единствено на точка зад втория Модена.

Воденият от Радостин Стойчев Верона победи точно Модена вкъщи с 3:2 (25:19, 28:26, 19:25, 20:25, 15:10). Алекс Грозданов игра за спечелилите в първите два гейма и записа три точки - една на офанзива, един ас и една обсада. Максим Сапожков осъществя 29 точки за Верона. Тимът е на пето място във краткотрайното класиране.
 Матей Казийски записа 20 точки при триумфа на Тренто като посетител на Таранто

Българският капитан на тима бе най-резултатен

Отборът на Александър Николов - Кучине Лубе Чивитанова, се наложи над Пиаченца вкъщи с 3:2 (18:25, 22:25, 25:23, 25:23, 15:13). Николов игра през целия мач, като записа 15 точки - 12 при офанзива (38% успеваемост), 2 аса и една обсада. Шампионът от предходната година Чивитанова е на четвърто място в класирането.

Падуа с Аспарух Аспарухов завоюва като посетител над Монца с 3:2 (26:24, 17:25, 17:25, 25:20, 15:13). Българинът игра прекомерно малко в мача, само че направи една точка при офанзива. Отборът на Падуа е десети в подреждането.
 Матей Казийски се развихри и оказа помощ на Тренто да доближи до полуфиналите в шампионата за купата на Италия

Българският нападател означи 22 точки и стана най-резултатен за успеха на трентинци