Българските състезатели се класираха за още един финал след втория

...

Още един финал за България на Световното първенство спортна аеробика за юноши и девойки

Българските състезатели се класираха за още един край след втория ден на квалификациите на Световното състезание по спортна аеробика за юноши и девойки в Гимараеш (Португалия). Във възрастова група 12-14 години тройката в състав Борислава Иванова, Радина Лулчева и Никол Черпокова зае пето място, с което се класира за присъединяване във финалите по-късно през днешния ден. Представителките ни в категория самостоятелно девойки 15-17 години Дамла Арабаджи и Нели Ташева, макар положителните си изигравания, не съумяха да се класират измежду първите осем, с което завърши присъединяване им на международното състезание.

На финалите през днешния ден с изключение на тройката, откриха място Борислава Иванова в категория самостоятелно девойки и групата в състав Иванова, Лулчева, Черпокова, Ангелова и Иванчева, класирали се надлежно на трето и четвърто място в първия ден на квалификации.