Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) и Висшето училище по

...
Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) и Висшето училище по
Коментари Харесай

ВУЗФ и БАИТ изграждат връзката между бизнес и практическото висше образование с ново споразумение

Българската асоциация по осведомителни технологии (БАИТ) и Висшето учебно заведение по обезпечаване и финанси (ВУЗФ) подписаха съглашение за съдействие, с което вършат първата стъпка към построяването на нужната връзка сред висшето обучение и бизнеса.

ВУЗФ и БАИТ ще си партнират в областта на обучаването на способени младежи в региона на осведомителните и информационни технологии.

Подписаният документ планува включване на представители на фирмите-членове на БАИТ като лектори в курсовете на университета, както и опцията студентите да посещават компаниите-членове на БАИТ.
Двете страни плануват още и реализирането на действия като обмяна на опит, познания и нововъведения сред преподавателите и представителите на бизнеса, както и организирането на просветителни и научни конференции и семинари.

Споразумението извежда още веднъж на напред във времето устрема на ВУЗФ да предлага на студентите си на практика ориентирано обучение, което да ги приготви да стартират работа още от студентската пейка.

„ Висшето учебно заведение по обезпечаване и финанси е храм на науката, храм на актуалното обучение, който не е застинал в предишното. Тук в действителност се показва какво значи един университет да следи потребностите на пазара и да ги планува в доста случаи “, уточни ръководителят на УС на БАИТ Огнян Траянов.

„ Надяваме се нашето партньорство да помогне от една страна университетът да добие нови забавни благоприятни условия за своите студенти. От друга страна, ние пък да бъдем един проводник на това какво е същински пазарно интегрирано образователно заведение “, добави Траянов.

„ Съвременното обучение без Българската асоциация по осведомителни технологии е невероятно. Който не го е схванал, е някъде в предишното. С този меморандум ние вършим една от огромните крачки за университет, който отива в бъдещето “, сподели доцент доктор Григорий Вазов – ректор на ВУЗФ.

Близо 90% от студентите, приключили ВУЗФ се осъществят по специалността си. Университетът образова фрагменти в редица специалности с устременост към ИТ бранша.

Сред тях са магистърската стратегия „ Бизнес разбор и ERP решения “, която се реализира в партньорство с ERP Academy и е единствената в Европа, предлагаща образование по най-перспективните сфери на бизнес софтуера.

ВУЗФ дава образования и в бакалавърски специалности като „ ИТ разбор и бизнес тактики “, взаимно с ERP Academy, „ Информационни технологии и бизнес тактики “, „ Иновации, предприемачество и финанси “.

ВУЗФ е първият български университет, профилиран в региона на бизнеса, финансите, застраховането, мениджмънта, маркетинга и предприемачеството. През 2014 година получава институционална акредитация с най-висока оценка от частните университети – 9,04. Той е едно от първите частни университети у нас с английска акредитация от BRITISH ACCREDITATION COUNCIL, и предлага на студентите си опция да се запишат в 15 бакалавърски и над 25 магистърски стратегии в областта на застраховането, финансите, мениджмънта, корпортативното ръководство, шоубизнеса и публицистиката. ВУЗФ разполага с съвременна образователна база и работи с десетки огромни компании и сътрудници, където студентите могат да стажуват.

През последните години висшето учебно заведение се потвърди като една от най-активните просветителни институции в България, която се отличава с новаторски и на практика университетски стратегии.

Университетът основава нови просветителни артикули, които да дават отговор на действителните потребности на бизнеса и потребността от добре готови фрагменти в другите сфери на стопанската система. Това е и една от аргументите над 90% от студентите, които приключват ВУЗФ, да се осъществят сполучливо. Над 30% от тях пък заемат мениджърски или други управителни позиции.

БАИТ е основана през 1995 година, в нея директно членуват 100 компании, за които работят 16200 ИКТ експерти и генерират 3,68 милиарда лева годишен оборот или 4% от Брутният вътрешен продукт на страната. Компаниите покриват целия ИКТ набор – програмен продукт, хардуер, телекомуникации, систематичната интеграция, финтех и интернет на нещата. БАИТ е член на европейската ИТ асоциация Digital Europe, в чийто ръководещ ръб има и собствен представител.

Digital Europe – съставлява цифровата промишленост в Европа, сплотява 63 от най-големите световни ИТ корпорации, телекоми и компании за потребителска електроника, както и 37 национални асоциации, измежду които и БАИТ.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР