Българката Симона Петкова дебютира с гол за новия си отбор

...

Българка дебютира с гол за швейцарския Лугано

Българката Симона Петкова дебютира с гол за новия си тим Лугано (Швейцария). Една от най-хубавите български футболистки сега подписа преди броени дни професионален контракт в елитния швейцарски клуб, откакто преди този момент игра в Лийдс и Уотфорд в Англия.

В снощното посещение на "Люцерн " в елитното състезание на Швейцария Симона Петкова създаде първия гол и сама означи втория, макар последвалата загуба с 2:4.

Още в 4-ата минута българката бе съборена пред пеналта, от директния свободен удар тя нацели напречната греда и отскочилата топка бе довкарана от капитана Сара Тонели за 0:1. В 14-ата минута Петкова обра овациите с хубав удар от дребен ъгъл, след който топката влетя под сглобката на гредите - 0:2. До почивката домакините от "Люцерн " изравниха, а през втората част обърнаха мача до 4:2. В идващия кръг Симона Петкова ще изиграе първи мач за новия си отбор пред лична аудитория, като Лугано приема Грасхопър.