България завърши с 2:2 срещу Унгария на Националния стадион Васил

...

България изпусна първа победа срещу Унгария в квалификацията за Евро 2024

България приключи с 2:2 против Унгария на Националния стадион " Васил Левски ", откакто водеше с 2:1 до последните секунди на второто полувреме.

Първите два гола за двата отбора паднаха още в първото полувреме. В 78 мин. Кирил Десподов разреши на България да поведе с 2:1 след дузпа.

Последният директен свободен удар на Унгария, който съдията позволи обаче, докара до внезапен автогол на Алекс Петков.

Това можеше да е първата победа на българските национали в квалификациите на Евро 2024 и се случи на фона на тежките митинги против ръководството на БФС по улиците на София.

В първото полувреме България остана с 10 души на терена поради червен картон на Валентин Антов. Червен картон беше вдигнат и против Илия Груев единствено 5 минути по-късно, само че беше анулиран след обзор на VAR.

В 57-та минута обаче и Унгария изгуби Милош Керкес от състава си поради червен картон.

Равенството с 2:2 беше задоволително за класирането на унгарците на Евро 2024.
Източник: boulevardbulgaria.bg