България спечели третата си поредна победа от общо три мача

...

България надви Финландия за трета победа от три мача на ЕП за младежи

България завоюва третата си поредна победа от общо три мача на европейското състезание по баскетбол за младежи до 20 години, откакто се наложи с 84:58 (22:20, 18:11, 21:15, 23:12) против Финландия.

Българите приключиха равностойната първа част с минимална преднина, която обаче набъбна внезапно през втората четвъртина. Йеспер Гранлунд изравни за 22:22 първоначално, само че Борислав Младенов означи тройка и даде началото на серия от 13:2 точки, с което действително българите си завоюваха и успокоение за второто полувреме. Родните национали резервираха самообладание и взеха идващите две елементи, с цел да завършат срещата с преднина от 24 точки.

Александър Матушев беше най-резултатен с 22 точки, а Цветомир Чернокожев приключи мача с дабъл-дабъл при 11 точки и 11 битки.

С третата си победа в три мача българите поведоха еднолично в класирането с шест точки, до момента в който всички останали тимове са с по две.