България допусна поражение с 1:3 (25:22, 23:25, 22:25, 20:25) срещу

...

България допусна обрат от Канада и записа четвърта поредна загуба в Лигата на нациите

България позволи проваляне с 1:3 (25:22, 23:25, 22:25, 20:25) против Канада в шестия си мач от Лигата на нациите по волейбол за мъже. Това е четвърта поредна загуба за " трикольорите ", които са на 12-то място в класирането досега.

Селекционерът на българския тим Пламен Константинов стартира със състав: Георги Сеганов, Димитър Димитров, Мартин Атанасов, Александър Николов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев и либерото Теодор Салпаров. Като запаси в игра влязоха Аспарух Аспарухов и Николай Колев.

В първата част в Орлеан (Франция) българите изоставаха с 15:19, само че съумяха да създадат поврат в решителните моменти и да поведат след 25:22 с сполучлива изява на Мартин Атанасов.

Във втория гейм играта беше равностойна и се стигна до 9:9 и 20:20, само че в края " кленовите листа " демонстрираха по-силна игра в офанзива, с цел да изравнят при 25:23.

Последваха неуверени изяви за българския състав и Канада още веднъж сподели повече майсторство в отбрана в решителните разигравания и взе задатък от 20:15. Това оказа помощ на тима от Северна Америка да направи поврат и да завърши частта при 25:22.

В последния гейм България опита да промени хода на събитията, само че още веднъж не можа да се приближи до своя противник, който завърши мача при 20:20 след близо два часа игра.

Най-резултатен в интерес на българския тим стана Александър Николов с 15 точки, а Мартин Атанасов добави още 13.

За спечелилите с 16 точки се отличи Стивън Маар.

България има една победа и пет провали, до момента в който Канада е с два триумфа и четири загуби на 11-та позиция.