Българинът Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на Откритото

...

Французин отне мечтата на Пьотр Нестеров

Българинът Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис за юноши.

Той загуби от поставения под номер 11 Саша Геймар Веенбург (Франция) с 6:0, 4:6, 4:6 по-късно повече от два часа игра.

Нестеров взе безапелационно първия сет без да даде даже гейм на противника единствено за 25 минути, само че във втората част Веенбург поведе с 4:0 по пътя към изравняването на резултата.

Третият сет вървеше равностойно, само че с три следващи гейма французинът стигна до крайния триумф.

Българинът въпреки всичко продължава в конкуренцията на двойки. Той и украинецът Вячеслав Белински, сложени под номер 8, излизат късно довечера българско време против Манс Далберг (Швеция) и Луи Макстед (Великобритания) на четвъртфиналите. Двубоят трябваше да се играе тази нощ, само че беше отсрочен.
Източник: fakti.bg