Българинът Димитър Янакиев постигна две победи в квалификациите на международния

...

Димитър Янакиев стартира с две победи в квалификациите на турнирa по бадминтон в Португалия

Българинът Димитър Янакиев реализира две победи в квалификациите на интернационалния шампионат по бадминтон в португалския град Калдас да Райна с награден фонд 10 хиляди $.

Поставеният под номер 8 в схемата на пресявките Янакиев завоюва първо против Дейвид Джоунс (Англия) с 21:19, 21:23, 21:18 за 52 минути, а по-късно надви над Люк Пиърс (Англия) с 21:17, 21:13 за 38 минути.

Срещу Джоунс Янакиев имаше преднина от 19:16 във втория гейм, само че не съумя да затвори мача. В третата част българинът преодоля пасив от 2:10 и 6:12, с цел да завоюва срещата.

По-късно довечера Янакиев излиза против Тобиас Кюнци (Швейцария) и при триумф ще се класира за главната скица.
Иван Панев и Пейо Бойчинов отпаднаха в първия кръг на квалификациите. Панев отстъпи пред Петер Корел (Дания) с 8:21, 11:21 за 24 минути, а Бойчинов загуби от номер 10 Багалур Раджана Санкерт (Канада) с 12:21, 12:21 за 26 минути. Осем български състезатели вземат участие в конкуренцията.

При дамите ще започват Мария Мицова и Мария Делчева, а при мъжете Димитър Янакиев, Алекс Влаар, Иван Русев, Даниел Николов, Пейо Бойчинов и Иван Панев.

Мария Мицова е сложена под номер 4 в схемата и в първия кръг на следващия ден ще играе против квалификантка, а Мария Делчева стартира с дуел против Абигейл Холдън (Англия). Снимки: Sportal.bg