Айнтрахт Франкфурт спечели втория по сила европейски клубен турнир -

...

Айнтрахт Франкфурт триумфира в Лига Европа след драма с дузпи срещу Рейнджърс

Айнтрахт Франкфурт завоюва втория по мощ европейски клубен шампионат - Лига Европа. Немците взеха трофея след 1:1 в постоянното време и продължения и 5:4 след осъществяване на дузпи.

Айнтрахт стартира доста по-добре дуела и имаше повече положения, само че по този начин и не стигна до попадение.

Рейнджърс съумя да открие резултата в 57-та минута, когато Тута сгреши съдбовно и от това се възползва Джон Арибо, който се оправи с защитник на Айнтрахт, навлезе в наказателното поле и осъществя - 0:1.

В 69-та минута Костич центрира отлично, а Боре засече от близко и изравни - 1:1.

След продълженията не се стигна до нов гол и по този начин спечелилият трябваше да се реши след дузпи.

При първите осъществявания Таверниер и Ленц осъществиха. Стивън Дейвис и Хрустич вкараха за 2:2. Скот Арфийлд и Дайчи Камада осъществиха при третите изпъленния. Арън Рамзи изпусна, откакто Трап избави, а Костич с отлично осъществяване даде задатък на Айнтрахт Франкфурт. Кемар Рууф остави Рейнджърс в дуела, Боре съумя да осъществя и след 5:4 при дузпите Айнтрахт Франкфурт, който приключи 11-и през този сезон в Бундеслигата завоюва Лига Европа.

Айнтрахт завоюва за повторно шампионата след 1980.

Айнтрахт Франкфурт завоюва и директна квота за групите на Шампионската лига през идващия сезон 2022-2023.
Източник: trafficnews.bg