Аякс направи решителна крачка към финала в Шампионската лига. Холандският

...

Приказката на Аякс продължава! Холандският гранд сломи Тотнъм и докосва финала

Аякс направи решителна крачка към финала в Шампионската лига. Холандският гранд победи с 1:0 Тотнъм в първи полуфинален конфликт като посетител. Единственото попадение на " Тотнъм Хотспър Стейдиъм " бе дело на Дони ван де Беек в 15-ата минута.

Липсата на Хари Кейн и Хьон Мин-Сон несъмнено даде резултат и лондончани бяха прекомерно предвидими в офанзива. Тимът на Маурисио Почетино съвсем не затрудни Андре Онана. В същото време Аякс може да съжалява, че не взе по-голям задатък преди реванша в Амстердам на 8 май, защото Давид Нерес удари греда през второто полувреме.
 Тотнъм - Аякс 0:1 онлайн
Тотнъм - Аякс 0:1, гол на Ван де Беек

Сблъсъкът в Лондон стартира в 22:00 часа

Срещата стартира равностойно, като в първите минути липсваха положения пред двете порти. При първата си добра опция Аякс излезе напред в резултата. Хаким Зиех изведе в наказателното поле Дони ван де Беек. Халфът овлавя топката, залъга Лорис и прати топката във вратата за 0:1.

В 24-ата минута Давид Нерес и Ван де Беек комбинираха в наказателното поле и последният нанесе мощен удар от дребен ъгъл, само че Лорис мазета.
 Снимка 420901
Източник:

Минута по-късно Ериксен центрира от директен свободен удар, Фернандо Йоренте се изплъзна на двама бранители, само че ударът му с глава бе неакуратен.

В 38-ата минута Ян Вертонген бе сменен наложително от Муса Сисоко. Белгийският бранител се сблъска със съотборника си Тоби Алдервейрелд и вратаря на Аякс Андре Онана. В резултат на това бранителят получи мозъчно разтърсване.
 Снимка 420903
Източник:

В края на полувремето Тотнъм потърси изравнителен гол. Първа Жоел Велтман мазета топката при рисков пробив на Лукас Моура. В добавеното време удар с глава на Алдервейрелд мина над вратата.

Втората част стартира с късмет пред домакините. Йоренте овладя топката и преодоля двама бранители, само че не съумя да нанесе удар. Кълбото стигна до Деле Али, чийто шут бе блокиран от Де Лихт.
 Снимка 420913
Източник:

Малко по-късно мощен шут на Николас Таляфико мина около вратата. В 50-ата минута Андре Онана улови удар от придвижване на Деле Али.

Шест минути по-късно британският халф стреля с глава след центриране на Лукас Моура от дясно, само че над вратата.
 Снимка 420914
Източник:

В 77-ата минута гредата избави Тотнъм от втори гол. Мазрауи напредна в полето на домакините и подаде на Тадич в наказателното поле. Сърбинът можеше да шутира, само че продължи към Давид Нерес, чийто удар попадна в страничната греда.

Пет минути по-късно Алдервейрелд надскочи отбраната на Аякс след центриране от директен свободен удар, само че не откри очертанията на вратата.

До края на мача не се случи нищо запаметяващо се и гостите взеха задатък преди ревашна.