Аячо изненадващо победи Олимпик Марсилия като гост с 2:1 в

...

Във Франция: Последният шокира Марсилия

Аячо изненадващо победи Олимпик Марсилия като посетител с 2:1 в мач от френската Лига 1.

Преди кръга тимът от Корсика бе на последно място във краткотрайното класиране, само че с трите точки се изкачи до 18-а позиция.

Олимпик Марсилия остава втори в подреждането, само че първенецът Пари Сен Жермен може да усили разликата си с него при триумф над Реймс по-късно довечера.

Това бе първо проваляне за южняците в шампионата.

Всичко стартира добре за отбора от Марсилия, като капитанът му Димитри Пайе откри резултата от дузпа в 15-ата минута.

Бевик Мусити-Око съумя да изравни 10 минути по-късно, а в самото начало на второто полувреме Леонардо Балерди си вкара автогол и даде задатък на корсиканците.

Гостите резервираха преднината си до края на мача и завоюваха втора победа в шампионата.
Източник: novsport.com