Австрия постигна първа победа в Лигата на нациите. Марко Арнаутович

...

Познат герой за Австрия

Австрия реализира първа победа в Лигата на нациите. Марко Арнаутович донесе трите точки на отбора в семейството на Северна Ирландия, извоювано с 1:0. Звездата на Уест Хам се разписа в 71-ата минута и нанесе второ проваляне на северноирландците.

Без голмайстора на Рейнджърс Кайл Лафърти гостите бяха прекомерно беззъби във Виена. Тимът на Мартин О’Нийл от самото начало се защитаваше и до почивката се справяше сполучливо с офанзивите на австрийците.

В 65-ата минута Арнаутович изиска дузпа след намеса на Джамал Люис, само че реферът остана безгласен. Малко по-късно обаче нападателят на домакините се измъкна от отбраната, напредна и елегантно копна топката около вратаря за 1:0.

Австрийците към този момент са втори в групата с 3 точки. Начело с 6 е Босна и Херцеговина. В понеделник балканците одобряват Северна Ирландия в Сараево.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига на нациите 3 кръг, петък 12 октомври  Австрия 1:0краен резулат  Северна Ирландия