Аверил Ъгба с борба и кош със сирената донесе четвърта

...

Черно море Тича надви като гост Ямбол с кош с финалната сирена

Аверил Ъгба с битка и панер със сирената донесе четвърта победа за Черно море Тича в НБЛ. „ Моряците “ си подариха прекрасен триумф с 90:88 в навечерието на Коледа.

Домакините имаха предимство на терена през първата половина на мача, само че не съумяха да се откъснат с по-комфортна разлика. Така варненци след почивката съумяха да стопят изоставането си до точка още след 30 минути игра, а в края демонстрираха здрави нерви и измъкнаха триумфа, който ги прати пред днешния им противник в класирането. Това бе и последният им мач за календарната година.

Черно море Тича е с актив 4-7 досега, а Ямбол – с 3-8.

Героят на вечерта Ъгба заслужи премията за Играч на мача с Gastronom.bg след 21 точки, 12 битки и 4 асистенции за коефициент 35.24 точки записа Тач Ънръч, а 15 – капитанът Мартин Коцев. С 11 точки се отличи Лъчезар Тошков.

Иван Лилов наниза 20 точки, а Уил Таварез – 19. Доминик Кристияно вкара 14, Трей Сампсън – 13, а с 12 приключи Декуан Морис. Мача пропусна капитанът Павел Маринов.

В последния за 2022 година кръг на Редовния сезон Ямбол гостува на Берое.