Аугсбург сюрпризира неприятно Борусия (Дортмунд) в мача между двата тима

...

Аугсбург шокира Борусия, грандът от Дортмунд дори не стигна до отбелязване на гол

Аугсбург сюрпризира неприятно Борусия (Дортмунд) в мача сред двата отбора от втория кръг на Бундеслигата.

Битката приключи при резултат 2:0 за домакините, като именитите посетители даже не се добраха до отбелязване на попадение.

До огромна степен това се дължеше на солидната работа на бранителите на Аугсбург, които полагаха неимоверни старания през всички 90 минути, в устрема си да не получат гол във вратата си.
 Снимка 497937
Източник:

В същото време контрадействията на отбора бяха безмилостни, като неведнъж заварваха защитата на съперника не напълно готова за съответна реакция.

И двата тима започнаха акцията с победи, а вестфалци са още веднъж главният съперник на хегемона на Германия и Европа Байерн (Мюнхен).

Днес обаче, в избрани интервали от конфликта, те просто не приличаха на себе си.
 Снимка 497934
Източник:

Борусия вкара 10 гола в предходните два конфликта с Аугсбург, само че през днешния ден не стигна до нещо сходно.

Домакините вкараха по едно попадение във всяко от полувремената. Първо това стори Феликс Удокай, разписал се 5 минути преди почивката.
 Снимка 497935
Източник:

Отново в основен миг, единствено няколко офанзиви след паузата, в 54-ата минута, Даниел Калигури оформи крайното 2:0. Колкото и гостите да желаеха, по този начин и не стигнаха до осъществяване най-малко на почетен гол.
 Снимка 497936
Източник:

В последните 12 мача сред тези противници Дортмунд има 7 триумфа и единствено две провали, при голова разлика 30:17.