Атлетико Мадрид спря серията си от четири поредни загуби в

...

Атлетико Мадрид спря негативната си серия срещу летящия високо Райо Валекано

Атлетико Мадрид спря серията си от четири следващи загуби в шампионата. "Дюшекчиите " завоюваха първия си мач за годината, откакто надвиха с 2:0 над Райо Валекано. Двете попадения бяха дело на Анхел Корея. Аржентинецът откри резултата в 28-ата минута и се разписа още веднъж в 53-ата. С този триумф тимът на Диего Симеоне изпревари днешния си противник и се върна в Топ 4.

В 22-ата минута Луис Суарес открадна топката от защитник и напредна самичък против Зидан. Уругваецът обаче прати топката около вратата.

Предимството на "дюшекчиите " докара до гол в 28-ата минута. Тогава великопен рейд на Караско по аутлинията приключи с подаване към Ермосо. Неговият удар бе блокиран, само че топката стигна до Анхел Корея и той не сбърка. До почивката домакините имаха още една добра обстановка, до момента в който Райо Валекано не сътвори нищо в предни позиции.

Тимът на Диего Симеоне си обезпечи стабилен задатък в 53-ата минута. Лемар чудесно видя нахлуващия отляво Лоди, който с прострелно подаване откри Корея, а аржентинецът засече топката за втория си гол в мача. Тази преднина разреши на домакините да играят още по-спокойно. В 57-ата минута Льомар бе изведен зад отбраната и стреля от дребен ъгъл, само че топката мина около вратата. Десет минути по-късно Караско нацели гредата. До края Атлетико не разреши на противника да си намерения за връщане в мача, а можеше и да завоюва с по-голяма разлика.