Атлетико (Мадрид) се възползва от поредната грешна стъпка на Реал

...

Атлетико на 10 точки пред Реал след драматична победа срещу Кадис

Атлетико (Мадрид) се възползва от следващата неверна стъпка на Реал (Мадрид) в Ла Лига.

Лидерът в испанското футболно състезание се откъсна на 10 точки пред " галактикос " откакто победи единайсеторката на Кадис.

Тимът на Диего Симеоне се наложи с 4:2 и усили преднината си на върха в класирането пред първенеца.

Тази опция се откри пред " дюшекчиите ", откакто футболистите на " кралския " клуб се провалиха вкъщи и отстъпиха с 1:2 от Леванте.
 Леванте победи Реал (Мадрид) като посетител с 2:1
Нова порция горест за Реал (Мадрид), загуба от Леванте май завърши " кралските " очаквания за купа

Валенсианци с цялостен поврат, Едер Милитао се трансформира в антигерой

Атлетико се намира в страхотна серия от 8 следващи триумфа в шампионата и 15 победи в последните 16 турнирни срещи.

В предходния дуел сред двата отбора през сезона столичани разгромиха новака с 4:0 на " Уанда Метрополитано ". Днес сюжетът не беше същият, само че на моменти наподобяваше предходния конфликт.
 Снимка 516424
Източник:

Двама от най-добре представящите се играчи на водача - Ермосо и Караско, отпаднаха от сметките на Симеоне, откакто дадоха позитивни проби за COVID-19.

Андалусийският отбор по-рано в шампионата победи и Реал (Мадрид), и Барселона. Днес обаче на терена имаше друг победител.

Днешният конфликт бе сред ярките характерности в двата състава. За домакините Алваро Негредо блесна с две попадения, за гостите по същия метод отговори Луис Суарес.
 Снимка 516427
Източник:

Именно някогашният нападател на Барселона даде преднина на гостите в 28-ата минута, само че единствено 7 по-късно Негредо бе прецизен за 1:1.

Минута преди почивката Саул Нигес вкара технично кълбото в мрежата за 1:2, възстановявайки преимуществото на Атлетико.
 Снимка 516425
Източник:

Суарес на пръв взор реши всичко в мача малко след паузата, като повиши на 3:1 за " дюшекчиите " след тъкмо 50 минути игра.
 Снимка 516426
Източник:

Алваро Негредо прати за повторно топката около стража на столичани за 2:3 в 71-ата минута.

Последната смяна в резултата в получилата се много динамична и сигурно приятна за наблюдение от неутралните фенове среща, пристигна две минути преди приключването на постоянното време.

Тогава Хорхе Ресурексион Меродио - Коке вкара за оказалото се и извънредно 2:4 и добави трите точки към актива на Атлетико (Мадрид).