Атлетико (Мадрид) постигна изключително драматична победа с минималното 1:0 при

...

Драма: Атлетико пречупи Жирона в 94-ата минута

Атлетико (Мадрид) реализира извънредно трагична победа с минималното 1:0 при визитата си на Жирона от XXV кръг на испанската „ Ла Лига “.

Единственото попадение в дуела падна в 94-ата минута и бе дело на резервата Алваро Мората.

Столичани не започнаха добре срещата, само че домакините не се възползваха от териториалното си предимство.

Постепенно „ дюшекчиите “ откриха своя темп и новата им облага Мемфис Депай направи 2 огромни пропуща преди почивката.

След нея той бе сменен от Мората, който вкара от близко в добавеното време, с цел да донесе 3-те точки на Атлетико.

С тях отборът към този момент има 48 и заема 3-ото място във краткотрайното класиране, с 3 пред четвъртия Сосиедад, само че и с цели 8 по-малко от градския си противник Реал (Мадрид), който заема втора позиция.

Жирона остана с 30 точки от 25 мача на 12-ото място в подреждането.
Източник: novsport.com