Атлетико Мадрид победи с 2:1 у дома Алмерия в ранния

...

Атлетико Мадрид постигна домакински успех срещу Алмерия

Атлетико Мадрид победи с 2:1 вкъщи Алмерия в ранния неделен дуел от 16-ия кръг в Примера дивисион.

Попадение на Антоан Гризман беше анулирано поради засада в шестата минута. Все отново столичани поведоха в резултата посредством Алваро Мората след подаване на Гризман 11 минути по-късно.

" Червено-белите " осъществиха второ попадение в 22-ата минута, решавайки рано крайния победител в мача.

След малко повече от час игра Лео Баптищао върна един гол в интерес на гостите, които остават на 20-то място в класирането и не престават да бъдат застрашени от изпадане без нито една победа през сезона.

Атлетико Мадрид, който през актуалната акция завоюва всичките си семейства досега, заема трета позиция в класирането.

По-късно през днешния ден Барселона приема Жирона.