Атлетико Мадрид надви Реал Мадрид с 1:0 в дербито между

...

Атлетико удари Реал Мадрид в дербито между бившия и новия шампион на Ла Лига

Атлетико Мадрид надделя Реал Мадрид с 1:0 в дербито сред някогашния и новия първенец на Ла Лига. Яник Ферейра Караско осъществя единственото попадение от дузпа в 40-ата минута. Мачът беше от голяма важност единствено за “рохибланкос”, които след този триумф са съвсем сигурни участници в Шампионската лига и през идващия сезон.

За носителя на купата пък е първо проваляне за състезание от това против Барселона на 20 май, както и общо четвърто през сезона в Ла Лига.

Още във втората минута домакините имаха опция да обстрелват вратата на Реал Мадрид. След неубедителна игра на вратаря на гостите, Кондогбия имаше опция да стреля от отдалеченост, само че не уцели рамката на вратата. Две минути по-късно Кондогбия откри Корея отдясно в наказателното поле, само че неговият удар мина на сантиметри от десния непряк дирек.
Снимка: БГНЕС  Атлетико удари Реал Мадрид в дербито сред някогашния и новия първенец на Ла Лига
Възпитаниците на Диего Симеоне продължиха да бъдат по-активния отбор на терена, а идната отлична обстановка се разкри пред Яник Караско. След неточност при изнасянето на топката от страна на гостите, Караско получи в наказателното поле, преодоля защитник на „ кралете” и стреля с десния крайник, само че и той не откри очертанията на вратата.

В 30-ата минута Атлетико провежда следващата си добра офанзива. Йоренте получи в наказателното поле отляво и доста технично отиграване с пета съумя да откри Куня, който стреля от близо 13 метра, само че изстрелът му бе блокиран.
По-добрата игра на „ дюшекчиите” въпреки всичко даде резултат в 39-ата минута, когато домакините поведоха от дузпа. Куня завоюва углавен удар за своя отбор в 36-ата минута, само че в началото нарушаването бе подминато от основния рефер. Главният артбитър имаше потребност да прегледа обстановката благодарение на ВАР, с цел да види, че футболистът на Атлетико бе настъпен от Вайехо в наказателното поле, а това несъмнено наруши салдото му и той падна на терена.

От бялата точка Яник Караско бе безмилостен и поведе своя отбор напред с шестия си гол от началото на сезона.

В последната минута на първата част Реал имаше добра опция да изравни. След солова акция на Родриго, който увлече четирима играчи на Атлетико, топката бе подадена към тони Кроос, който овладя и незабавно стреля към вратата на Атлетико, макар сериозната отдалеченост. За благополучие на вратаря на домакините, топката профуча около десния непряк дирек на вратата.
В продължението на първото полувреме Йович излезе очи в очи с Ян Облак, само че стражът на Атлетико съумя да избие изстрела му в корнер.

Втората част стартира с добра опция за гостите. Лука Йович получи в наказателното поле, овладя преди да стреля мощно, само че на пътя на топката се оказа Савич, който блокира изстрела на съперника. В 57-ата минута, появилият се на почивката Антоан Гризман бе доста покрай това да удвои преднината на своя отбор, само че изстрелът му от над 30 метра мина на сантиметри над напречната греда. Отговорът на Реал пристигна още в ответната офанзива, когато Каземиро стреля рисково, само че Облак съумя да улови.
Последваха две прелестни благоприятни условия за домакините. Първо доста добър удар на Куня бе избавен от Лунин, а малко по-късно след отлична композиция сред Караско и Гризман, французинът стреля технично, само че около вратата.

В 76-ата минута, представилият се чудесно в този мач – Караско, имаше следващ късмет. Той бе изведен по лявото крило, напредна доста добре и стреля по диагонала, само че топката срещна десния непряк дирек.
В 85-ата минута Ян Облак направи решителна интервенция след удар на Федерико Валверде от отдалеченост. Стражът на домакините мазета топката с върха на пръстите си, с цел да предотврати сигурен гол.
Няколко минути преди края Реал стигна до свободен удар на комфортна обстановка пред вратата на домакините. Гостите извършиха заучено, а изстрелът бе на Асенсио. Топката рикошира в стената и оптимално затрудни Ян Облак, който обаче още веднъж избави вратата си и мазета в корнер. След разиграването от ъгловия удар, топката бе центрирана в пеналта, където Начо стреля с глава, само че не откри задачата.
Източник: fakti.bg