Атлетик Билбао и Валенсия завършиха 2:2 в мач от испанската

...

Късен гол на Атлетик удължи лошата серия на Валенсия

Атлетик Билбао и Валенсия приключиха 2:2 в мач от испанската Ла Лига. Гостите към този момент записаха 5 мача без победа, а на " Сан Мамес " изпуснаха триумфа в последната минута.

Баските " лъвове " откриха резултата в 32-та минута. Добра многоходова офанзива матира противниковата отбрана. Всичко стартира от Оскар Де Маркос, който подаде в центъра и се включи в предни позиции. Впоследствие Нико Уилиямс откри още веднъж десния бек, който с прекрасен удар порази целта.

През втората част " прилепите " направиха цялостен поврат.

В 62-та минута дълго изчистване от вратаря свари неподготвени домакините. Уго Дуро доста хитро изведе Фран Перес, който остана самичък против Симон и не сгреши.

Шест минути по-късно функциите се смениха. Фран Перес направи асистенция, а Дуро с доста хубав удар прати топката в мрежата.

В 7-та минута на добавеното време пристигна ред и на още драма. Иняки Уилиямс центрира, а Алекс Беренгер се отскубна и изравни резултата след добър изстрел с глава.