Атланта преодоля дефицит от 26 точки и спечели със 109:106

...

Атланта и ЛА Клипърс се доближиха на победа от финалите в конференциите на НБА

Атланта преодоля недостиг от 26 точки и завоюва със 109:106 при гостуването си на Юта, с цел да поведе с 3:2 победи полуфиналната серия в Източната конференция на НБА.

Трей Йънг наниза 39 точки, а Джон Колинс способства с 19 точки и 11 битки за гостите.

Филаделфия стартира последната четвърт с задатък от 18 точки, само че след 19:40 в нея позволи поврат.

Джоел Ембиид се отличи с 37 точки, 13 битки, 5 асистенции и 4 блока, само че пропусна два наказателни удара 10.2 секунди преди края при 104:107.

Сет Къри осъществя рекордните си в плейофите 36 точки, само че и това не беше задоволително.

Филаделфия водеше със 70:44 при започване на третата четвърт, само че не съумя да удържи преднината си и би трябвало да завоюва идващите два мача, с цел да не отпадне.

Лос Анджелис Клипърс също се приближи на един триумф от финала на Запад след 119:111 в залата на Юта в петия мач от серията.

Пол Джордж изпъкна с 37 точки и 16 битки, Маркъс Морис добави 25 точки, а Реджи Джаксън способства с 22 точки за третия следващ триумф на отбора в серията.

Боян Богданович наниза 32 точки за домакините, включително 9 тройки. Донован Мичъл вкара 21 точки, а Руди Гобер приключи със 17 точки и 11 битки.

Юта натрупа преднина от 56:46 във втората четвърт, само че със серия от 23:9 след почивката Клипърс дръпна с 83:74 в средата на третата част и до края не позволи да бъде застигнат.