Атланта Хоукс победи Милуоки Бъкс със 117:98 у дома в

...

Атланта спря победната серия на Милуоки в НБА

Атланта Хоукс победи Милуоки Бъкс със 117:98 вкъщи в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. „ Ястребите “ стигнаха до безапелационен триумф и нанесоха първо проваляне на „ елените “ от началото на акцията.

Без Трей Йънг в състава си домакините демонстрираха въодушевена игра, водени от пристигналия от Сан Антонио Спърс гард Дежонте Мъри. Той остана покрай трипъл-дабъл – 25 точки, 8 битки и 11 асистенции за 32 минути игрово време.

Ей Джей Грифин способства с 24 точки, а с по 14 се регистрираха Джон Колинс и Джъстин Холидей.

Звездата на Милуоки Янис Адетокумбо бе над всички за гостите с 25 точки и седем битки, само че стреля под 50% за две точки. Джру Холидей завърши с 16 точки, шест битки и седем асистенции.

Бъкс инкасираха първо проваляне от старта на сезона след девет следващи победи, само че остават на върха в Източната конференция. Атланта е на четвърто място с баланс 7-3 след третия си пореден триумф в Лигата. За Милуоки следва аудиенция на Оклахома Сити Тъндър в сряда, до момента в който Хоукс одобряват Юта Джаз в същия ден.