Аталанта се върна на върха в Серия А след трудна

...

В Италия: Тийнейджър вкара на Рома и върна Аталанта на върха

Аталанта се върна на върха в Серия А след сложна победа с 1:0 при гостуването на Рома.

18-годишният гений от школата на Аталанта Джорджо Скалвини донесе трите точки за бергамаските с попадение в 35-а минута с акуратен удар от дъгата на наказателното поле и смълча препълнените трибуни на „ Олимпико “ в Рим.

В 57-а минута играчите на Рома имаха искания за дузпа за задържане на Николо Дзаниоло, само че реферът подмина обстановката, а в последвалите разправии треньорът на " вълците " Жозе Моуриньо бе изпъден на трибуните с червен картон.

С пропуски за Рома се отличи Тами Ейбрахам, който имаше две чисти положения през първата част, само че не съумя да преодолее вратаря на Аталанта.

Рома можеше да стигне до точка две минути преди края, само че удар на резервата Шомуродов с глава мина настрана от вратата.
Източник: novsport.com