Аталанта разби Сасуоло с 3:0 в домакинството си от 24

...

Аталанта с убедителна победа над Сасуоло

Аталанта разруши Сасуоло с 3:0 в семейството си от 24 кръг на Серия А.

В 22-ата минута Аталанта стигна до гол. Марио Пашалич стреля тъкмо и откри резултата.

В края на първото полувреме се разигра доста любопитна обстановка, откакто Джорджо Скалвини игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Андреа Пинамонти стреля, само че стражът на Аталанта избави. Реферът обаче даде знак, че дузпата би трябвало да се извърши още веднъж, защото Карнезеки бе напуснал по-рано голлинията. Пинамонти още веднъж стреля, само че Карнезеки още веднъж избави.

Така гостите пропуснаха своя късмет и инкасираха нови два гола през втората част.

В 58-ата минута Емил Холм откри Теун Коопмейнерс и той елементарно осъществя за 2:0.

Третото попадение падна в 76-ата минута. Тогава Мичъл Бакер стреля и означи за 3:0.