Аталанта постигна трудна, но важна победа с 2:1 в гостуването

...

Аталанта остава в битката за Европа след късен гол в Торино

Аталанта реализира сложна, само че значима победа с 2:1 в гостуването си на Торино в мач от 32-рия кръг на италианската Серия А.

Гостите имаха самодейността първоначално и в 34-ата минута Давиде Дзапакоста проби по левия фланг, финтира бранител и от дребен ъгъл съумя да означи за 0:1.

През втората част Торино се посъбуди и в 75-ата минута съумя да изравни. Далечен удар на Алексей Миранчук бе избавен от вратаря, само че Антонио Санабрия от близко съумя да промуши топката във вратата за 1:1.

Аталанта обаче още веднъж натисна в края и съумя да измъкне успеха. В 88-ата минута Дуван Сапата преодоля няколко бранители в наказателното поле и с акуратен диагонален удар съумя да прати топката в далечния ъгъл на вратата за крайното 1:2.

По този метод отборът на Джан Пиеро Гасперини събра актив от 55 точки и най-малко краткотрайно излезе на шестата позиция в класирането, изпреварвайки Интер, който обаче е с мач по-малко. Торино остава 12-и с 42 точки.