Аталанта победи Сасуоло с 3:1 в двубой от 1/8-финалките на

...

Аталанта се класира напред за Купата на Италия след категоричен успех над Сасуоло

Аталанта победи Сасуоло с 3:1 в дуел от 1/8-финалките на шампионата за Купата на Италия и в идната фаза ще срещне Милан.

Домакините откриха резултата в 24-ата минута с попадение на Шарл де Кетеларе (1:0). Десет минути след старта на второто полувреме Алексей Миранчук бе изведен самичък против вратаря, преодоля го, само че прати топката в напречната греда.

След малко повече от час игра Де Кетеларе означи втория си гол в срещата, откакто се озова на добра позиция в наказателното поле и с акуратен удар преодоля Алесио Краньо (2:0). По-малко от 10 минути по-късно Алексей Миранчук направи преднината на Аталанта класическа с изстрел в долния десен ъгъл (3:0).

В петата минута от добавеното време Сасуоло стигна до почетен гол, откакто Даниел Болока съумя да трансферира Хуан Мусо (3:1).