Аталанта победи Лацио с 2:0 в мач от 22-рия кръг

...

Аталанта се изкачи до 3-ото място в Серия А след успех над Лацио

Аталанта победи Лацио с 2:0 в мач от 22-рия кръг на Серия А. Това бе срещата с най-вече спасявания в Серия А през сезона - 13.

В 21-ата минута изстрел на Адемола Лукман се отби от крайници на неприятелски бранител. Вратарят на домакините Иван Проведел мазета топката в напречната греда.

Гостите поведоха в 23-ата минута Давиде Запакоста насочи акуратен фалцов удар, който попадна в горния отдалечен ъгъл.

След почивката рискови обстановки имаше и пред двете порти. Хуан Мусо избави компактен удар на Чиро Имобиле, а Иван Проведел мазета шут на Расмус Хойлунд.

Именно датчанинът оформи крайния резултат. Расмус Хойлунд засече пас по земя на Адемола Лукман и се разписа от непосредствена непосредственост.

Аталанта се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 41 точки. Лацио се намира на 6-ото място в подреждането с 39 точки.