Астън Вила стартира по страхотен начин новата 2020 година. Бирмингамци

...

Астън Вила напусна зоната на изпадащите след безценен успех като гост

Астън Вила започва по страховит метод новата 2020 година. Бирмингамци се измъкнаха от рисковата зона, откакто завоюваха гостуването си на 14-ия Бърнли с 2:1. Момчетата на Дийн Смит подсигуриха своя успех със мощно първо полувреме, през което вкараха два гола, а един пък им беше анулиран поради следващото прецизиране на системата ВАР.

Уесли изведе Вила в 27-ата минута, когато от близка отдалеченост съумя да промуши коженото кълбо сред плонжа на Ник Поуп. В 41-ата капитанът Джак Грийлиш още веднъж отбрани звездния си статут, отбелязвайки съвършено попадение след пас на Дъглас Луис.
 Брайтън и Челси приключиха 1:1 във Висшата лига
Страхотна задна ножица не разреши на Челси да стартира новата година с победа

Брайтън се добра до точка против селекцията на Лампард

През втората част Бърнли стигна до това да върне един гол посредством Ууд в 80-ата. Таранът се възползва от положително центриране на Уестууд и с глава от близко наказа Хийтън. Именно стражът на Астън Вила не съумя да довърши срещата поради контузия, само че за негово благополучие, а и такова на резервата Овар Нийланд, нов гол в мрежата на виланите не падна и по този начин те се поздравиха с шестата си победа от началото на акцията.

В идващия кръг Бърнли гостува на Челси, до момента в който Астън Вила приема вкъщи Манчестър Сити.

БЪРНЛИ - АСТЪН ВИЛА 1:2

0:1 Уесли (27 " ), 0:2 Грийлиш (41 " ), 1:2 Ууд (80 " )