Астън Вила се класира на финала за Купата на Лигата,

...

Тим с българин е на финал за купа в Англия

Астън Вила се класира на финала за Купата на Лигата, откакто в профил Лестър с общ резултат 3:2, написа dsport. Първият мач на „ Кинг Пауър Стейдиъм “ приключи без победител 1:1, а реваншът на „ Вила Парк “ бе извоюван от домакините с 2:1 и по този метод те се класираха за финала, където ще се изправят против спечелилия от другия полуфинал сред Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

Лестър сътвори първата заплаха в мача в 5-ата минута, когато пред Джеймс Мадисън се откри отлична опция, само че ударът му бе отразен от вратаря Ниланд. Четири минути по-късно стражът на Астън Вила още веднъж отхвърли Мадисън, демонстрирайки превъзходен инстикт.

Астън Вила поведе в резултата в 12-ата минута. Джак Грийлиш комбинира с Мат Таргет, който с доста компактен удар вкара топката във вратата на Каспер Шмайхел.
Източник: fakti.bg