Астън Вила постигна втора победа от два мача във Висшата

...

Вила изненада неприятно Брайтън като гост и спря чайките за топ 5

Астън Вила реализира втора победа от два мача във Висшата лига под управлението на Унай Емери. Бирмингамци обърнаха Брайтън с 2:1 като посетител и не му разрешиха да се качи до петата позиция във краткотрайното класиране.

„ Чайките “ заемат седмата позиция в британския хайлайф, до момента в който „ виланите “ са 12-и с три по-малко.

Брайтън излезе напред в резултата още в първата минута. Алексис МакАлистър връхлетя върху отскочила топка и с удар в долния десен ъгъл я прати в мрежата на Вила.

В 19-ата минута Люис Дънк извърши нарушаване в наказателното поле и Крис Кавана не се поколеба да уточни бялата точка. Зад топката застана Дани Ингс, който не сгреши и изравни резултата.

В 54-ата минута удар на Люис Дънк срещна десния непряк дирек на вратата на „ чайките “.  При добавката Дани Ингс не сбърка и даде задатък на гостите.

В 81-ата минута Леандро Тросар стигна до акуратен пас, разсякъл защитата на Вила, и насочи прекрасен удар, само че Емилиано Мартинес съумя да избави.

Брайтън можеше да се добере до топката в 89-ата минута, когато Леви Колуил получи центриране и стреля с глава, само че над вратата.
Източник: novsport.com