Арсенал приема новака Бърнли на Емиратс“ в двубой от 12-ия

...

НА ЖИВО: Арсенал vs Бърнли 1:0

Арсенал приема новака Бърнли на „ Емиратс “ в дуел от 12-ия кръг на Премиър лийг и играят при резултат 1:0 след гол на Леандро Тросар в края на първата част.

Гостите демонстрираха зъби първоначално и в девета минута Амдуни получи пространство да нахлуе през центъра към границата на наказателното поле, след което стреля, само че Рая мазета в корнер. След това обаче предстоящо домакините взеха превъзходство. Първата огромна опция пристигна в 21-вата минута, когато Сака стреля доста мощно, само че Трафърд реагира по извънреден метод и мазета, след което топката срещна и напречната греда.

В 30-ата минута Хавертц пропусна добър късмет, откакто от близко стреля с глава над вратата. Веднага по-късно Салиба върна неприятно към Габриел, което отвори опция за Гудмундсон, който можеше да открие. Ударът му обаче бе избавен от Давид Рая. Трафърд още веднъж направи доста положително избавяне в 36-ата минута, когато се оправи с изстрел на Тросар.

Белгийският нападател на Арсенал – Леандро Тросар, трябваше да се озове в прегръдките на съотборниците си, откакто откри резултата против Бърнли в края на първото полувреме. Стрелецът вкара топката с глава във вратата на Джеймс Трафорд, откакто Зинченко центрира към Букайо Сака, който продължи с глава за своя сътрудник, а Тросар от близко с глава вкара топката във вратата.

След това обаче той се сблъска тежко с десния непряк дирек, поради което трябваше да получи лекарска помощ.

Арсенал : Рая, Томиясу, Салиба, Габриел, Зинченко, Тросар, Райс, Жоржиньо, Сака, Хавертц, Мартинели

Бърнли : Трафърд, Витиньо, О'Шей, Байер, Тейлър, Гудмундсон, Браунхил, Бере, Колеошо, Амдуни, Родригес