Арсенал постигна доста трудна победа с 2:1 при домакинството на

...

Арсенал обърна Суонси

Арсенал реализира много сложна победа с 2:1 при семейството на Суонси от 10-ия кръг на Висшата лига. „ Артилеристите “ изоставаха с 0:1 на полувремето, само че съумяха да извърнат развоя на срещата през втората част.

Суонси поведе в резултата в 22-та минута, когато гостите проведоха отлична контраофанзива. Тами Ейбрахам пусна отличен извеждащ пас към Сам Клъкас, който с обмислен удар вкара топката сред краката на Петър Чех.

Клъкас насочи рисков удар от далечно разстояние в 39-та минута, само че топката мина над напречната греда и излезе в навън.

Лукаш Фабиански направи чудесно избавяне в 40-та минута, когато отрази удара на Алексис Санчес.

Суонси можеше да удвои своята преднина в 45-та минута, само че Петър Чех отрази удара на Джордан Аю.

Арсенал изравни резултата в 51-та минута, когато Месут Йозил подаде към Сеад Колашинац, който със мощен удар вкара топката във вратата на Фабиански.

Гол на Тами Ейбрахам бе анулиран поради засада в 52-та минута.

Арсенал направи необикновен пропуск в 55-та минута, когато Алексис Санчес подаде към Лоран Кошчиелни, който стреля с глава, само че неопределено в навън.

Арсенал направи цялостен поврат в 58-та минута, когато Сеад Колашинац подаде към Аарън Рамзи, който с удар от близко вкара топката във вратата на Фабиански.

Арсенал бе покрай отбелязването на трети гол в 65-та минута, само че след удара на Ектор Бейерин топката се спря в напречната греда.

Арсенал изпусна нова опция в 86-та минута, когато Начо Монреал комбинира с Оливие Жиру, само че той стреля неопределено в навън.

След този триумф Арсенал събра актив от 19 точки, до момента в който Суонси е седемнадесети с 8 точки.