Арсенал не срещна проблеми при гостуването си на Бодьо/Глимт и

...

Букайо Сака поведе Арсенал към поредна победа в Лига Европа

Арсенал не срещна проблеми при гостуването си на Бодьо/Глимт и го победи с 1:0 като посетител в четвъртия кръг от група " А " на Лига Европа.

Единственото попадение в мача беше маркирано през първата част, а негов създател стана Букайо Сака.

" Артилеристите " не престават да са без загуба в шампионата и към този момент имат 9 точки в актива си, само че и мач по-малко, откакто дуелът с ПСВ беше отсрочен поради кончината на Кралица Елизабет.

В 24-тата минута на дуела Букайо Сака направи ужасно двойно подаване с Локонга и матира отбраната и стража на домакините.

Goal!
Bodo 0-1 Arsenal.

Bukayo Saka slots home to put the Gunners ahead here in Norway

||

— DEAN FOOTBALL⚽ (@DEANFOOTBALL1)
Малко след почивката домакините пропуснаха отличен късмет да изравнят. Ола Солбакен  пое топката в празно пространство и с удар дребното наказателно поле я прати над напречната греда.

До края на мача домакините продължиха да пробват да притеснят своите посетители, само че до чисти положения пред Търнър не се стигна.