Аржентина 1 : 0 Саудитска Арабия 35′ Нищо ново! Трети

...

Аржентина - Саудитска Арабия 1:0, Лео Меси откри резултата от дузпа, отмениха три гола на гаучосите

Аржентина

1: 0

Саудитска Арабия
 35′
Нищо ново! Трети анулиран гол за Аржентина. Меси изведе Лаутаро, който преодоля вратаря на арабите, само че и това попадение беше анулирано поради засада.
 Снимка 596060
Източник:
28′
ГООООЛ! ЛАУТАРО МАРТИНЕС!

НЕ! И този гол е анулиран. Лаутаро се е намирал в състояние на засада.
26′
✅ 2006
✅ 2014
✅ 2018
✅ 2022

Messi becomes the first Argentinian to score in four World Cups! ✨ |
— FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) 22′
Меси прати топката във вратата на съперника за повторно, само че страничният арбитър подвигна флага си - засада!
20′
Саудитска Арабия се изнесе в малко по-предни позиции и отваря повече пространства за аржентинците. Папу Гомес нанесе мощен шут в тази 20-та минута, само че топката мина над вратата.
11′  Снимка 596056
Източник:
10′
ГООООЛ! ЛИОНЕЛ МЕСИ Е ТОЧЕН ОТ БЯЛАТА ТОЧКА! Бълхата технично прати топката в долния ляв ъгъл!

8′
ДУЗПА ЗА АРЖЕНТИНА! Символичните домакини извършиха директен свободен удар, при който Мартинес беше задържан в наказателното поле. Реферът беше извикан да прегледа обстановката със системата ВАР и уточни бялата точка.
7′
Доста интензивно начало за огромния любимец в мача. " Гаучосите " натикаха своя конкурент в неговата половина и наподобява, че първият гол е въпрос на време.
2′
Шанс за Меси! Голямата звезда на Аржентина получи топката в наказателното поле на символичните посетители и нанесе техничен удар в долния ляв ъгъл, само че вратарят на Саудитска Арабия съумя да избави.
1′

Снимка 596046
Източник:
1′
Атмосферата на стадион " Лусаил " е наелектризираща. Аржентинските почитатели са много шумни.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 23 Мартинес 21 Ал Оваис 7 Де Пол 12 Абдулхамид 11 Ди Мария 5 Ал Болеахи 22 Мартинес Лаутаро 9 Ал Бурайкан 10 Меси (К) 10 Ал Даусари 26 Молина 8 Ал Малки 10 Отамeнди 17 Ал Тамбакти 17 Папу Гомес 7 Ал Фараж (К) 5 Паредес 13 Ал Шахрани 13 Ромеро 11 Ал Шехри 3 Таяфико 23 Мохамед Каппо Треньор Лионел Скалони Ерве Ренар Резерви 8 Акуня 18 Ал Абид 9 Алварес 20 Ал Абуд 16 Алмада 4 Ал Амри 1 Армани 2 Ал Ганам 21 Дибала 24 Ал Даусари 15 Кореа 16 Ал Наджи 20 МакАлистър 1 Ал Рубайе 25 Мартинес Лисандро 15 Ал Хасан 4 Монтиел 25 Асири 14 Паласиос 19 Бабхир 6 Пецела 3 Маду 18 Родригес 22 Науаф 12 Рули 14 Отайф 24 Фернандес 6 Ал Брейк 2 Фойт
Аржентина се изправя против Саудитска Арабия в първия мач за деня на Мондиал 2022. Двубоят от група " С " на Световното състезание е с начален час 12:00. Рефер на дуела на стадион " Лусаил " ще бъде словенецът Славко Винчич.

Очакванията към отбора на Лео Меси са големи и надали скромните араби ще съумеят да поднесат изненада. Под въпрос за " гаучосите " са Папу Гомес и Кристиан Ромеро.
 Аржентина - с благословията на Дон Диего и с огромната цел на Меси за края на 36-годишното очакване

" Гаучосите " желаят да стъпят на международния връх

Мондиалът е финален в кариерата на Лео и за това се приказва и изписа доста. Този път нападателят на Пари Сен Жермен има до себе си стабилен състав, който при селекционера Лионел Скалони стартира да играе по-прагматично в името на триумфа. Доказателство за това е спечелването на последната Копа Америка.

Саудитска Арабия излиза на шестото си Световно състезание, като всичките са от 1994-та насам. Заедно с Катар, саудитите са другият тим, на който всички играчи са от локалното състезание.