Арда и Левски завършиха 0:0 в отложен мач от седмия

...

Арда спря Левски, ВАР измъкна ЦСКА-София

Арда и Левски приключиха 0:0 в отсрочен мач от седмия кръг на елита и резервираха позициите си класирането. Левски е пети с 27 точки от 15 дуела, а Арда изостава с две точки, само че има и мач по-малко.

Двата тима бяха неефективни в нахлуване през първото полувреме, в което множеството офанзиви завършваха пред наказателните полета и точните удари липсваха.

Левски сътвори първото в действителност положително състояние при започване на второто полувреме. Тогава Марин Петков беше изведен по дясното крило и подаде към Роналдо. Ударът на бразилеца беше блокиран, Рикардиньо направи добавка, само че Анатолий Господинов избави.

В 75-ата минута Левски заплаши вратата на Арда посредством две запаси. Патрик-Габриел Галчев центрира на далечна греда и откри Асен Чандъров, само че той би неопределено. Минута по-късно Асими Фадига стреля, само че Господинов избави.
Етър – два гола анулирани гола и 0:1 от ЦСКА-София
По-рано днес ЦСКА-София завоюва доста сложна победа с 1:0 против Етър във Велико Търново. Червените играха едва, до момента в който домакините, последни в класирането, изпуснаха куп положения. Етър също така вкара два гола, които бяха анулирани. С успеха ЦСКА-София изравни водача Черно море с 32 точки.

Етър сътвори по-опасните положения през първото полувреме и можеше да води с разлика на алените. Густаво Бусато обаче избави куп положения. Освен това попадение на Мартин Тошев беше анулирано поради засада.

В началото на второто полувреме поведе. Матиас Фаетон лиши топка и стреля, Мартин Величков мазета, само че Марселино Кареасо направи 0:1. Червените останаха с човек по-малко след час игра. Капитанът Амос Юга извърши нарушаване и в началото основният арбитър Ивелин Занев даде дузпа и жълт картон. Намеси се обаче ВАР и се стигна до червен картон и директен свободен удар.

Етър стигна до още един незачитан гол в първата минута на добавеното време. Мартин Тошев подаде на Ловре Кнежевич, който изведе Николай Янков отляво. Халфът подаде невисок пас в наказателното поле за Ивайло Димитров, който се разписа за 1:1. Нов обзор с ВАР обаче сподели засада на Янков.
Източник: flashnews.bg