Апоел Беер Шева и Левски играят при 0:0 в мач

...

НА ЖИВО: Апоел Беер Шева - Левски 0:0, принудителна смяна за сините

Апоел Беер Шева и Левски играят при 0:0 в мач от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Срещата може да гледате директно в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg също ще проследим мача онлайн.

Първият прецизен удар в мача беше на сметката на домакините. В 3-ата минута Рой Гордана центрира от корнер, а на далечната греда Мигел Витор насочи удар от придвижване, с който не затрудни Пламен Андреев. В 6-ата минута Марин Петков почисти с глава центриране отдясно. Топката обаче се озова в Гордана, който насочи удар от дъгата на наказателното поле, само че Хосе Кордоба го блокира. Секунди по-късно и Мариано Барейро обстрелва вратата на Андреев, само че без триумф.

В 10-ата минута Апоел провежда многоходова офанзива, при която Гордана откри Патрик Климала отдясно. Нападателят опита остро успоредено центриране, само че Кристофер Петершон се размина с топката на 2-3 метра от голлинията. В 18-ата минута Барейро опита да изведе Константин Паун очи в очи с Пламен Андреев. Вратарят на Левски обаче прозорливо излезе и изпревари румънеца, като улови топката на границата на наказателното поле.

В 27-ата минута Петершон падна върху глезена на Марин Петков. Десният бранител в този мач трябваше да получи здравна помощ, след което се върна на терена, само че още веднъж седна на тревата, изпитвайки болежка, заради което лекарският екип още веднъж трябваше да се намесва.

В 30-ата минута Уелтън пресече подаване на домакините, а топката се озова в Рикардиньо. Бразилецът напредна през центъра, навлезе в наказателното поле и опита удар от отлична позиция, само че след намесата на Мигел Витор се стигна единствено до корнер за " сините ".

В 35-ата минута Марин Петков нямаше по какъв начин да продължи присъединяване си в мача и беше заменен от Патрик-Габриел Галчев. Пет минути по-късно Уелтън пропусна страхотна опция за гол. Дарлан се пребори за топката в центъра и продължи към Рикардиньо. Деветката в синьо пусна извеждащ пас към Уелтън. Бразилецът се озова самичък против Офир Марциано, само че от към 15 метра насочи удар високо над вратата.

В 43-ата минута Уелтън проби отляво до аутлинията и върна към Асен Митков на границата на наказателното поле. Младокът шутира, само че ударът му беше блокиран от Ияд Абу Абаид. Топката се озова в Галчев, който от към 17 метра нанесе удар, само че над вратата.

Апоел Беер Шева - Левски 0:0

Апоел БШ: 1. Офир Марциано, 4. Мигел Витор, 5. Ияд Абу Абаид, 8. Рой Гордана, 9. Патрик Климала, 19. Шай Елиас, 22. Елдер Лопеш, 23. Кристофер Петершон, 24. Гай Бадаш, 33. Константин Паун, 35. Мариано Барейро

Резерви: 36. Джонатан Шани, 55. Нив Елиаси, 3. Харел Шарам, 10. Томер Хемед, 11. Сагив Йехезкел, 15. Илай Мадмон, 16. Амир Ганаш, 17. Алон Тургеман, 18. Ейтан Тиби, 27. Йоан Стоянов, 28. Антонио Зефер

Треньор: Елианив Барда

Левски: 1. Пламен Андреев, 88. Марин Петков (35 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев /к/, 27. Асен Митков, 37. Дарлан, 7. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Ж.к. : Хосе Кордоба (Левски)

Съдия: Мигел Ногейра, Португалия

Стадион: " Търнър ", Беер Шева