Анжи разби у дома СКА (Хабаровск) с 4:0 в дербито

...

Анжи разгроми СКА Хабаровск, Венци Христов влезе резерва

Анжи разруши вкъщи СКА (Хабаровск) с 4:0 в дербито на дъното от 19-ия кръг на съветската Премиер лига. Българският нападател на гостите Венцислав Христов се появи като запаса в 52-ата минута на мястото на Маркович, само че влизането му не повлия на отрицателния процес на мача.

Гостите от Хабаровск останаха с човек по-малко в 26-ата минута, когато червен картон получи вратарят Александър Криворучко.

Домакините откриха още в първата минута посредством аржентинския нападател Хуан Лескано. Точни за Анжи бяха още Владимир Полуяхтов (8), Иван Маркелов (43) и молдовският защитник Игор Армаш (85). След загубата, която е пета подред, тимът на СКА остава твърдо финален с 12 точки. Анжи е предпоследен, 15-и, с 19.
Премиер Лига 19 кръг, неделя 3 декември  Анжи 4:0краен резулат  СКА Хабаровск