Англия и Северна Македония играят при 4:0 в мач четвъртия

...

НА ЖИВО: Англия - Северна Македония 4:0, Сака с красив гол

Англия и Северна Македония играят при 4:0 в мач четвъртия кръг на квалификациите за UEFA EURO 2024. " Трите лъва "  ще гонят наложителна победа, с която активът им да стане 12 точки от 12 вероятни.

Двубоят на " Олд Трафорд " стартира в 21:45 часа и може да бъде следен по DIEMA SPORT 2, а на Gong.bg ще го проследим минута по минута.

Първият четвърт час на дуела в Манчестър не предлжи нищо забавно. Балканците се защитаваха добре, макар че не бяха в глуха отбрана.

Тежък конфликт беляза 15-ата минута на мача, когато бранителят на гостите Стефан Ристовски и капитанът на европейския вицешампион Хари Кейн удариха тежко главите. Последствия имаше най-много за защитаващия се футболист, чиято глава бе превързана.

След към половин час игра " Трите лъва " откриха. Страхотно подаване на Рашфорд от фланга мина сред краката на един бранител на гостите и остави неопитен различен. До топката стигна Люк Шоу, който пусна паралелен пас към дребния пеналт, а там бе Хари Кейн, който направи 1:0.

Девет минути трябваха на Англия за нов гол. Кейн комбинира с Арнолд, който насочи топката съвсем на тъчлинията, където бе Уокър. Бекът на Сити откри Сака в наказателното поле с изострен пас, а с десния си крайник крилото откри мрежата зад Димитриевски - 2:0.

Англия вкара и трети гол в последната от постоянните 45 минути. Кейн пресече пас на Ристовски и насочи към Хендерсън, а той откри Рашфорд на няколко метра от вратата. За играча на Манчестър Юнайтед бе обикновено да направи 3:0 на празна врата.

LIVE / Англия - Северна Македония 4:0

1:0 Хари Кейн 29`

2:0 Букайо Сака 38`

3:0 Маркъс Рашфорд 45`

Англия:  Джордан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Хари Магуайър, Люк Шоу, Трент-Александър Арнолд, Деклан Райс, Джордан Хендерсън, Букайо Сака, Хари Кейн, Маркъс Рашфорд

Селекционер: Гарет Саутгейт

Северна Македония:  Столе Димитриевски, Стефан Ристовски, Гьоко Зайков, Дарко Велковски, Стефан Ашковски, Елиф Елмас, Ариян Адеми, Енис Барди, Егжан Альоски, Александър Трайковски, Илия Несторовски

Селекционер: Благоя Милевски