Американският баскетболист с български паспорт Дий Бост и неговият АСВЕЛ

...

Дий Бост и АСВЕЛ Вильорбан отстъпиха на Партизан Белград в Евролигата

Американският баскетболист с български паспорт Дий Бост и неговият АСВЕЛ Вильорбан позволиха проваляне със 71:92 (16:25, 20:25, 15:26, 20:16) при гостуването си на сръбския Партизан в среща от 22-ия кръг на Евролигата.

Домакините имаха цялостен надзор върху срещата в " Щарк Арена " в Белград, като в един миг задатъкът им доближи 29 точки при 75:46 в края на третата четвърт.

Най-резултатен за успеха стана Кевин Пънтър с 22 точки, до момента в който за АСВЕЛ Ив Понс и Юсуфа Фал приключиха с по 14 пункта.

В същото време пък Дий Бост вкара 11 точки за френския отбор за 28:11 минути на паркета.

С триумфа Партизан Белград към този момент има баланс от 11 победи и 11 загуби и се намира на 10-то място във краткотрайното класиране, до момента в който АСВЕЛ Вильорбан са на 16-та позиция с 8-14.