Александър Зверев започна по успешен начин защитата на титлата си

...

Шампионът оцеля на старта: Зверев започна защитата на трофея си в Мадрид с обрат

Александър Зверев стартира по сполучлив метод отбраната на купата си от Мастърса в Мадрид. Само няколко дни, откакто бе надигран от 18-годишния Холгер Руне на шампионата в Мюнхен, настоящият първенец се завърне в испанската столица с победа. Днес Саша също изпитваше известни компликации в хода на мача, само че надви над Марин Чилич с крайното 4:6 6:4 6:4.

Двамата записаха по един бърз сервис гейм първоначално, преди Чилич на собствен ред да получи опция да се откъсне напред в резултата. Зверев обаче не трепна и измъкна подаването си, а още в ответния гейм проби хърватина, повеждайки с 3:2. Действащият първенец в испанската столица затвърди решително водещата си позиция и не спираше да основава проблеми на своя конкурент. Саша можеше доста бързо да предреши ориста на откриващата част, само че международният номер 24 устоя теста, и се приближи оптимално до германеца. Чилич продължи да демонстрира въодушевена игра и изцяло закономерно възвърне равенството - 4:4, а след това даже направи цялостен поврат, доближавайки се единствено на гейм от триумфа в частта. Въпреки че досега 3-ят в света се справяше добре от линията за сервис, Зверев изпита съмнения и някогашният №4 доближи до сетбол след шокиращ уинър от бекхенд по диагонала, преди дефинитивно да седне на стола за отмора като победител в сета.