Александър Везенков отбеляза рекордните в кариерата си 14 точки при

...

Александър Везенков с нов личен рекорд в първенството на НБА

Александър Везенков означи рекордните в кариерата си 14 точки при успеха на Сакраменто Кингс над Финикс Сънс със 114:106. Националът добави три битки в нахлуване, две асистенции и три откраднати топки.

Везенков прекара на паркета общо 20 минути, като беше прецизен в 5 от 7-те си стрелби от игра, в това число 2/3 от тройката и беше измежду най-полезните в състава на гостите.

Сакраменто записа 12-та победа от началото на сезона, в който има и 8 провали.

Домакините завоюваха три четвърти, само че изгубената трета с пагубното за тях 12:33 се оказа решаващо за провалянето им. Срещу Сакраменто те бяха без получилия отмора Кевин Дюрант и Брадли Бийл, който лекува травма.

Везенков бе трети по ефикасност за своя отбор след Де′ Арън Фокс с 34 и Домантис Сабонис с 15, който направи и единствения дабъл-дабъл в срещата със 17 битки.

За " слънцата " най-резултатен бе Девин Букър - 19 точки.

Следващият мач на Сакраменто е вкъщи против Бруклин Нетс на 12 декември от 05:00 часа българско време.